Kolekcja polskich artystów

Wojciech Brewka

Biografia

Wojciech Brewka urodził się w 1980 r. w Kaliszu, jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, mieszka w Warszawie. Kilka lat temu porzucił zawód prawnika, aby oddać się swojej największej pasji – malarstwu. W 2015 r. artysta stworzył w Warszawie galerię officyna art & design. Jest pomysłodawcą i współzałożycielem Stowarzyszenia Propaganda Sztuki. Jest również pomysłodawcą i współorganizatorem cyklicznej, dwudniowej imprezy skupionej wokół sztuki – Festiwalu Przenikania.

Najbliższa jest mu scena Urban Art, ale nie uważa się za jej członka. Poszedł inną drogą, koncentrując się na malarstwie sztalugowym. Stara się wypracować rozpoznawalny warsztat, w ramach którego korzysta z klasycznych narzędzi malarskich, ale też i tych wykorzystywanych przez artystów działających na ulicy.

Chcąc przybliżyć swoją twórczość masowemu odbiorcy, wykonuje kopie prac w formie vlepek, które rozkleja w przestrzeni miejskiej. Zależy mu przede wszystkim na kontakcie z odbiorcą. Ten dialog to jego priorytet.

013 – wystawa indywidualna – Sens Nonsensu, Warszawa,

2014 – wystawa indywidualna – Galeria Chłodna 31, Warszawa,

2015 – wystawa zbiorowa – Galeria officyna art & design, Warszawa,

2016 – wystawa indywidualna – Galeria officyna art & design, Warszawa,

2010-2017 – ponad 40 wystaw zbiorowych – Warszawa, Sopot, Katowice, Opole, Wrocław,

2018 – wystawa zbiorowa Stowarzyszenia Propaganda Sztuki w Znajomi Znajomych, Warszawa,

2018 – wystawa zbiorowa podczas „Forum Sukces To Kobieta” pod Kaliszem.

Współpraca m. in. z  Domem Aukcyjnym Art in House, Desa Unicum, DNA Galery, Gallery Store, Sopockim Domem Aukcyjnym, Polswissart, Pragalerią i Off Piotrkowską.

 

Tytuł: Golfer Master

Rozmiar: 130*100cm

Technika wykonania: akryl na płótnie

kolekcja prywatna

Tytuł: Hole in One

Rozmiar: 130*100cm

Technika wykonania: akryl na płótnie

Do góry